Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 30.9.2003
Svátek má Jeroným
  Výběr z vydání
 >ARCHITEKTURA: Ještě jednou pomníky
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Člověk nebojuje, aby vyhrál
 >DOPRAVA: Řidiči se musí ukáznit
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Schíza v garáži
 >PSÍ PŘÍHODY: Pejskové doplatili na zombie
 >NÁZOR: Malá troška demagogie by neuškodila
 >GLOSA: Chudoba, nebo zlodějna?
 >EKONOMIKA: Směr akciových trhů určí firemní výsledky
 >NÁZOR: Václav Klaus a Orwellovo dědictví III.
 >ZE ŽIVOTA: Jak se pálila slivovice.
 >KNIHA: Fraškovité monstrprocesy místo spravedlivého řízení?! Už víckrát ne!
 >ŽIVOT: O reklamě, vyhubení vos či ptáků a také o lovcích otroků
 >ZAMYŠLENÍ: O americké Koka-kolonizaci
 >FEJETON: Rekvalifikace
 >PENÍZE: Koupě nemovitosti má svá pravidla

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
30.9. Drzé čelo lepší než poplužní dvůr
(nov)

Ke správnému cirkusu patří šašek, který předstírá opilost. V českém cirkuse politickém se pak opilost předstírat nemusí. Tam šaškují skuteční opilci, jak ukazuje případ poslance za ODS Petra Kotta.
Teprve o víkendu vyšlo najevo, že při pátečním hlasování o reformě musel předseda poslaneckého klubu ODS Vlastimil Tlustý žebrat u vládní koalice, aby vypárovala jmenovaného poslance, který se přes poledne opil a zasedání Sněmovny opustil. U sociálních demokratů sice Tlustý neuspěl, avšak Petr Mareš z US/DEU mu vyhověl a poslal za dveře nováčka Tomáše Vrbíka. Mohl si toto gesto dovolit, opozici beztak chyběl nemocný Mandík (KSČM), který pochopitelně vypárován není od samého začátku podzimní schůze Sněmovny.

Podle jednoho z poslanců ČSSD stál Petr Kott již dopoledne u jednoho z parlamentních barů a byl v náladě. Odpoledne se pak poslanec za Liberecko prostě na sněmovní zasedání nedostavil a jak předseda poslaneckého klubu ODS Vlastimil Tlustý, tak předseda liberecké ODS a senátor Přemysl Sobotka se rozhodli MUDr. Petra Kotta požádat, aby na svůj poslanecký mandát rezignoval.
Přes víkend provinilý poslanec odmítal komunikovat jak s novináři, tak se stranickými kolegy z ODS. Teprve včera vyrukoval s překvapujícím prohlášením. Sněmovnu opustil uváženě, aby nemusel hlasovat proti reformě, kterou ze 60 % pokládá za pravicovou, a proto se poslaneckého mandátu nevzdá.

I když bude Petr Kott vyloučen z poslaneckého klubu ODS, nebo dokonce z ODS, o mandát ho nikdo připravit nemůže, takže bude moci sedět u parlamentního baru až do příštích voleb, v optimálním případě ještě tři roky. A to bratru za padesát litrů měsíčně, což je určitě příjemnější než sloužit za třetinu někde ve špitále nebo v noci objíždět pacienty.
Přestaňme se ale zabývat drzým čelem žíznivého poslance. Podstatnější otázkou je, jakým způsobem ODS vybírá svoje poslanecké kandidáty, respektive liberecká organizace ODS. Neměl by se chytit za nos pan primátor Sobotka jako předseda příslušné stranické organizace? A vysvětlit přinejmenším svým poslaneckým kolegům, jak se Petr Kott dostal na kandidátku?
A není od věci připomenout i výbavu "manéže". Všichni víme, že ceny lihovin v parlamentních kantýnách jsou více než "lidumilné", přesněji řečeno "poslancomilné". Nu a to je zřejmě omylné. Což takhle tankovat až pod domácím stanem a za ty ceny, které jste odhlasovali nám, páni poslanci?

Mrož


Další články tohoto autora:
(nov)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku