Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Středa 1.10.2003
Svátek má Igor
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Prezident všech, nebo jen opozice?
 >POLITIKA: Z deficitu rozumu deficit peněz
 >NÁZOR: Unie Svobody, image a propad důvěry
 >MROŽOVINY: Na pilu se netlačí
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Naposledy v motelu
 >PSÍ PŘÍHODY: Nebezpečí ve středověké vesničce
 >PŘÍBĚH: Hotel Iluzión
 >ZAMYŠLENÍ Z FLORIDY: Ceny Thálie rozdány?
 >NÁZOR: Václav Klaus a Orwellovo dědictví IV.
 >LITERATURA: Další den Valhaly
 >EKONOMIKA: Ceny domácích dluhopisů se zvyšují
 >GLOSIČKA: Za vlast a chlast
 >POSTŘEH: O Tatarce
 >PENÍZE: Pojistěte se proti nespolehlivosti svého partnera
 >ARCHITEKTURA: Ještě jednou pomníky

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
1.10. S opicí k výšinám politiky
(eff)

Poslanec Petr Kott, naposledy spatřený v doprovodu pořádné opice v parlamentní restauraci v pátek před důležitým hlasováním se odmítá vzdát funkce. A byl by hloupej, kdyby to udělal. Naopak, vždyť ho teď může čekat velkolepá kariéra. Zatím to byl muž beze jména. Ruku na srdce, komu z vás se rozjasní oči poznáním, když se řekne Petr Kott? Jeho zoologická příchylnost k primátům ho vysunula do popředí zájmu veřejnosti. Mohl by tam zůstat, přinejmenším do konce svého mandátu. Stačí jediné - zlobit dál. Stačilo by, aby se přihlásil o úřad jazýčku na váhách. Má k tomu sklon - vzkázal, že v pátek nebyl opilý, ale že tak vyjadřoval svůj politický postoj. Řekli mu, že ze sebe dělá blázna. Prokrindáčka, to by nebyl ve sněmovně ani první, ani poslední! A s opicí ruku v ruce to může dotáhnout až na ministerského předsedu.

Ale vážně - Kottův případ je ukázkou toho, jací lidé se mohou dostat do skutečně vysoké politiky. Je to vysvědčení stavu politiky v naší zemi. V normálním státě by se člověk s morální charakterovou výbavou nemohl dostat ani do komunální politiky.
Bude zajímavé sledovat,kam se Kott vrtne, pokud ho ODS skutečně vyloučí, a ono to na to vypadá. Ze strany ODS padlo už tolik silných slov, že nějaká smiřovačka si nebude možná, ani pouhé zapomenutí. Že by Unie? Tahle rozvrzaná lodička s dírou pod čarou ponoru si nemůže další závaží dovolit. Sociální demokracie? Lákadlo posílení křehké rovnováhy, znerovnovážnělé Josefem Hojdarem, ve veliké. Byla by to ovšem krutá cena položená na oltář pragmatické (=bezcharakterní) politiky.

Aston


Další články tohoto autora:
(eff)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku