Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 21.10.2003
Svátek má Brigita
  Výběr z vydání
 >SVĚT: Ilegální přistěhovalci v USA
 >POLEMIKA: Vzkaz pro Jana Čulíka
 >REAKCE: Je možné urážet lidi v televizi?
 >PETICE: Za Národní divadlo
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Psychologie ztracení se
 >PSÍ PŘÍHODY: Sám si za to můžeš, hňupe
 >REAKCE: Nálepky na značky
 >ZE ŽIVOTA: Proč se Citi Bance přezdívá CiNti Bank.
 >PSI: Zkusme to bez extrémismu
 >SVĚT: Celoživotní úděl uprchlíka jako politická strategie
 >KNIHA: Zpráva o knize, kterou jsem četl nerad
 >EKONOMIKA: Firemní výsledky předčí očekávání
 >ZE ŽIVOTA: Poznámky k sexuálnímu využití sauny
 >FEJETON: Ranní rozprava
 >PENÍZE: Finanční plánování dle OVB - jak co nejvíce vydělat?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Politický cirkus  
 
21.10. Vyšinutost na dvojí způsob
(nov)

Podle průzkumu agentury STEM, který proběhl od 1. do 8. října 2003 na vzorku 1740 respondentů, předběhli komunisté ve volebních preferencích sociální demokraty. KSČM by volilo 18,5, ČSSD 16,6 a ODS 32,6 % voličů. Do sněmovny by se ještě dostali lidovci s 6,7 % a znovu by propadla US/DEU s 3,5 %, byť si o 0,9 % oproti předchozímu průzkum polepšila. Průzkum potvrdil trvalý "sešup" sociálních demokratů. Loni v říjnu měli ještě 29 %, v letošním zářijovém průzkum jenom 17,2 % a nyní zase o 0,6 % méně.

I když rozdíl mezi KSČM a ČSSD je menší než statistická chyba, kterou STEM připouští v mezích 2 - 3 %, působí zisky komunistů mrazení v zádech, neboť téměř pětina českých voličů evidentně trpí vyšinutostí. Po 40 letech totalitního a zlodějského režimu přece nikdo soudný nemůže od komunistické ideologie čekat řešení ekonomické situace Česka 21. století. Leda by věděl, že bude na straně zlodějů, až by vítězní komunisté zase začali krást.
Kupříkladu i ta úplná zaměstnanost, jíž se dnes sympatizanti KSČM dovolávají, byla také zlodějna. A každý, kdo říká - za bolševika jsem měl práci, i když jsem dělal na sklad - by si měl uvědomit, že vlastně kradl těm výkonným, a že právě proto komunismus v soutěži s kapitalismem neobstál a zanikl. Že tedy svou umělou zaměstnaností k tomuto zániku podstatně přispěl.

Pravděpodobně v noci ze soboty na neděli jinak vyšinutý člověk umístil pod koleje u Radotína nálož. I on zřejmě trpí komplexy, nenávidí dnešní společnost a mstí se jí za křivdy, které si způsobil sám. V té nenávisti a mstě se od komunistů (kteří si taktéž svůj zánik přivodili sami) příliš neliší a dokáže jenom totéž - sabotovat.

Mrož


Další články tohoto autora:
(nov)

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku