Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 27.1.2004
Svátek má Ingrid
  Výběr z vydání
 >FEJETON: Soustružník Karel Božoň z Vítkovic stojí osm miliońů korun
 >ARCHITEKTURA: Plečnikův žák Karel Řepa
 >INTERNET: Na světě vládnou schizofrenní a hrabiví tučňáci aneb kauza Napal tučňáka.
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Jak prošel táta Osvětimí
 >NÁZOR: Čipy mají hlídat pacienty i lékaře
 >EKONOMIKA: Americkým akciím se dolů moc "nechce"
 >SVĚT: Nakřáplé filipíny 7 : jazyk, rasa, příroda
 >PENÍZE: Investovat už lze i na poště
 >MEJLEM: Vtip
 >HISTORIE: Vouziers a Terron 1918
 >DETEKTIVKA: Případ s hubeňourem
 >FEJETON: O svůdnosti
 >SPOLEČNOST: Kdo vymyslel válku?
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Jak ti mladí vlastně mluví?
 >PSÍ PŘÍHODY: Aféra s koblihou

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  
 
27.1. INTERNET: Na světě vládnou schizofrenní a hrabiví tučňáci aneb kauza Napal tučňáka.
JITA Splítková

Vládnou nám tučňáci? Musí to tak být, protože i MI5 pracuje v jejich prospěch a každý jim jde z cesty. Mám důkaz? Hnedle vám ho předložím.

19. ledna (někde možná dříve) se na základě informací na ICQ, LiveJournal a dalších Blogách, chatech a jinde, lidi dozvěděli o on-line hře "Smack the Pingu!". A začalo to! Herní šílenství. Podle některých médii (BBC) se jí účastnila až polovina lidí ten den připojených k Netu.
Lidé se vzájemně dělili o své zážitky ze hry, posílali si Screenshoty, na kterých byl výsledek jejich hry. Oč se jednalo? Prostě jste měli pálkou odpálit animovaného tučňáka, co nejdál (prý největší dosažený výsledek v této hře byl 323,5metrů). Normální hra? Kde je problém?

Hra, jak jsem psala, byla on-line, takže hráči doslova na celém světě "leželi na Netu", což by také snad nebylo trestné, ale oni leželi na Netu v pracovní době a zaměstnavateli tak vznikla škoda. To žádná společnost netoleruje, jak se jedná o peníze, tak padají hlavy. Takže hra se stala nepřítelem číslo jedna. I začal Interpol, hned po několika hodinách po jejím objevení se, hledat onen server, na kterém byla a do několika hodin našel (tady máte příklad, že i v případě teroristů a vrahů, by Interpol a jiné organizace byly zrovna tak účinné, jen kdyby chtěly). Server byl v Německu na hra se nacházela na doméně myjc.de.
Okamžitě byl odpojen a všichni tajníci pátrají po dalších kopiích této hry, které jsou různě umístěny na všemožných serverech po světě. No, ještě v pondělí 26.1. večer byly některé přístupné a mohli jste si pěkně zahrát.

Podle nezávislých analytiků tato hra nepřímo zapříčinila škodu na 5 miliard dolarů.
To je jako škoda, kterou udělaly mejlové viry Melissa, I Love You, Klez, Love Bug dohromady a je tedy největší v historii Internetu. Takže se policie a tajní pídili po jejím autorovi a opět, kdo chce najít najde.
Podle všeho onen tvůrce, byl dopaden ve Velké Británii přímo jejich MI5. 22.1. BBC vydala oznámení velitele hledačů tvůrce hry Michaela Cowna o jeho dopadení a foto - na něm dva těžkooděnci odvádějí postavičku s plynovou maskou na obličeji, jakoby lapili samotného satana a vůdce všech teroristů světa.
U toho človíčka, kterému prý ještě není 18 let našli na jeho počítači několik verzí hry Napal tučňáka a chat o ní a další indicie, například knihy o tučňácích, které o něm svědčí jako o autorovi. Hrozí mu desetileté vězení a pokuta 600 tis liber.

Z tohoto všeho tedy usuzuji, že světu vládnou tučňáci, kteří byli tou hrou, kde sloužili jako míček, dosti naštvaní, a tak se tajné služby a policie musely snažit. Jak vidíte, vbrzku vše ti muži vyřešili. S opravdovými teroristy se jim to nějak moc nedaří, ty si spíše hýčkají, co by bez nich byli. Pod jakou jinou rouškou by mohli vpadnout kamkoli a kdykoli? Nebo je všechno jinak?

Já musím doufat, že čtením mého článku jste nepřipravili žádného zaměstnavatele o jeho peníze, moc by se mi nelíbilo být vedena v plynové masce "dvěma gorilama".
Svět přestává být místem pro hry?

ukázka z FUTUROLOGIE
Další články tohoto autora:
JITA Splítková

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku