Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Pátek 11.3.2005
Svátek má Anděla
  Výběr z vydání
 >POLITIKA: Světe, div se - krize skončila, demonstrantů přibylo
 >EVROPA: Euroústava zakládá Evropský stát
 >POLITIKA: Bude rok 2005 rokem sjednocení pravice?
 >DOPRAVA: Traumatické empirie - dokončení
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Zlatá padesátá - Zima
 >POLITIKA: Proč dělají ostudu liberalismu?
 >EVROPA: Momentka z dnešní situace EU
 >PRÁVO: Otevřený dopis spolku Šalamoun ministru spravedlnost
 >PSÍ PŘÍHODY: Ještě je chráněný přírodou
 >LITERATURA: Poláčkovi Hráči
 >HISTORIE: V těžkých dobách (6/20)
 >FILM: Tajemství Pirátů z Karibiku aneb Proč je kapitán Sparrow tak divný
 >EKONOMIKA: Čeká se snížení úroků ČNB
 >PENÍZE.CZ: Tři škody za noc? Bezva finta!
 >EVROPA: Bude to stát, nebude to stát...

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Doprava  
 
11.3. DOPRAVA: Traumatické empirie - dokončení
Jan Beneš

Popsal jsem trampoty, jimiž mi bylo projít, včetně toho jak jsem se vydal pro vlnu a vrátil se ostřihán, to vše skrze dálniční známku, jež vzala za své. Publikováno zde na Psu dne 28. února. I obrátil jsem se, občan pilný, na ministerstvo financí, jež má přes známky opateru a vydává k jejich provozování i prodeji jakož i výměně oběžníky a instrukce. I tento dopis zde byl. Mezitím se odehrálo toto.

Nuže, dne 4. března mne zastavila na dálnici blíže Mníšku pod Brdy policie a hodlala mi udělit pokutu Kč 2000 za jízdu bez známky. Posloužil jsem kuponem, taktéž dopisem MF, na což policista zazíral, vzal jméno boží nadarmo, papíry mi vrátil a propustil mne v milosti. Opakovalo se v pondělí 7. března na dálnici plzeňské.

A hle, dne 10. března s datem 3. března, mi došlo psaní z ministerstva financí. Mělo samozřejmě číslo jednací. 48/29736/2005-485 a v rubrice věc stojí:

Rozhodnutí o náhradě ročního dálničního kupónu do 3,5 t emise 2005-03-10

Jako referent je uveden Ing. Marián Králík

List pak praví:

Tímto potvrzujeme pro pobočky České pošty, s.p. oprávněné k výměně/náhradě dálničních kupónů, oprávněnost náhrady za dálniční kupón evid.číslo 095971 pro vozidlo o celkové hmotnosti do š,5 t, platný pro rok 2005, registrační značka vozidla …….

Předkladatel druhého dílu pan Jan Beneš předloží k náhradě tento dopis, kopii "Záznamu o malé dopravní nehodě" Policie ČR Moravský Beroun a "Žádost o výměnu/náhradu dálničního kupónu" vyplněnou žadatelem na pověřené poště.

Nebylo to ovšem jen na referentu Králíkovi, rozhodnutí podepsal ředitel odboru Jan Urban.

Tak vidíte, jak je to všecko jednoduché a navíc nám to hezky zvyšuje zaměstnanost.

Dámy na poště nebyly ze mne nadšené (seběhly se k tomu čtyři) a nebyly ani tak milé. A usměvavé, jako když mne minule vyhodily. Dokonce jsem zaslechl cosi v nelibě znějící intonaci, že jsem je obešel (a jak jsem si měl počínat jinak) taktéž se pokusily vyřizovat si další agendu ("Pojďte další, tomu pánovi to bude trvat dlouho!") jenže jsem odmítl dobrou půlhodinu vystáté místo u okénka opustit. Takže jsem se nakonec, po bedlivém prozkoumání nutných příloh, dočkal i toho formuláře Žádosti o výměnu/náhradu dálničního kuponu, kde už bylo nutno vyplnit asi dvacet dalších položek a po zápase dámy s počitačem, který se mi tvrdošíjně snažil přidělit známku za rok 2004, uhradil poplatek Kč 40 a dočkal se i toho nového kupónu.

Dámě za okénkem jsem poděkoval a popřál hezký den, ale neodpověděla mi.

Takže ministerstvo nám (za naše peníze) funguje a nakonec přinutí k fungování i takovou poštu. Žije se lépe, žije se radostněji, soudruzi! To přece stojí za těch pár hodin každému z nás, tedy těch, koho taková maličkost jako výměna "kupónu" (fuj, ti je slovo) potká.


Další články tohoto autora:
Jan Beneš

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku