Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Úterý 22.3.2005
Svátek má Leona




  Výběr z vydání
 >ROK 2005: Čerstvé nahlédnutí na dvě místa v Asii - 6
 >ŠKOLSTVÍ: Spiknutí líných a neschopných
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Moje společenská smlouva se sociálními demokraty
 >Z MÉHO PODKROVÍ: Vyženeme Satana - za peníze z vašich daní
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Kde jsou ty kosti?
 >SVĚT: Kuba 20. května 2005
 >SPOLEČNOST: Spí Gott v hrobě?
 >ARCHITEKTURA: Pražské mosty přes Vltavu II
 >PSÍ PŘÍHODY: Irisčino epochální vítězství
 >SVĚT: Medaile Marie Dickinové
 >SPOLEČNOST: Naší úžasní policisté
 >JEDNOHUBKY: V zajetí Viagry
 >ZÁBAVA: Nedbalost ouřadů v EU
 >TISKOVÁ ZPRÁVA: Veselé Velikonoce v botanické zahradě
 >PENÍZE.CZ: Spoření na důchod: dobrovolně nebo povinně?

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Doprava  
 
22.3. SPOLEČNOST: Naší úžasní policisté
Jan Handl

Jaké si to uděláš, takové to máš. To je stará známá pravda, která stále platí. O tom, co vlastně opravdu dělají policisté, jsem se přesvědčil jedné sobotní noci. Na výjezdu z Prahy směrem na Hradec Králové postávali dva policisté. Jejich úkol byl zřejmý: měli zajisté provádět kontrolu vozidel, zda nejezdí příliš rychle a hlavně jestli řidiči nezasedli za volant posíleni alkoholem. Hlídka zastavila starý favorit, který řídil asi šedesátiletý muž. Nastala obvyklá mašinérie - řidič musel předložit doklady, foukl si do balónku, jeden z policistů pečlivě prohlížel každý detail na autě. Kontrola byla zakončena klasicky, jeden z policistů zavolal vysílačkou na dispečink a svědomitě ověřil, zda není auto kradené. Ano, vždyť statistiky jasně hovoří o tom, že nejvíce se kradou staré favority a pachateli krádeže jsou nejčastěji slušně vyhlížející muži okolo šedesátky.

Fajn, až posud vše v pořádku. Zatím nebylo nad čím se pozastavit. Ovšem během ověřování původu vozidla se těsně kolem hlídky prohnal sporťák, který podle mého skromného odhadu překročil povolenou padesátku asi tak třikrát! Vžummmm! A byl pryč…

Teprve teď to bude zajímavé, pomyslel jsem si. Policisté naskočí do auta a vyrazí vstříc dobrodružné honičce. Lump nebude mít šanci. Jak jsem se mýlil. Jediné co následovalo - policisté za rychle mizícím autem vyvalili oči asi podobně jako já, a to bylo vše. K honičce ani dojít nemohlo, jelikož jsem v okolí ke svému údivu neviděl žádný policejní vůz. Policisté zakroutili hlavami a začali se dál věnovat své oběti v oprýskaném favoritu. Vysílačku samozřejmě nepoužili, na co?

Zatímco se důchodce dál potil pod palbou otázek, pirát silnic vesele zmizel v dálce. Policisté mu nevěnovali sebemenší pozornost. A proč taky, když si mohli daleko snáze "ulovit" lepší oběť. Ti policisté museli být ale pěkně hloupí, jelikož jim pravděpodobně nedošlo, že od starého pána těžko dostanou nějaký úplatek, zvlášť, když asi žádný předpis neporušil. Kdyby nebylí líní, mohli si výtečníka chytit a požadovat několikatisícový odpustek. Možná byli ten večer již unavení, takže se dobrovolně vzdali lehkého výdělku.

Zatímco se po silnicích bez povšimnutí prohánějí frajeři, kteří bez obav porušují snad všechna pravidla, která je možno porušit a ohrožují naše životy, policisté se věnují nenáročným kontrolám lékárniček. Co jiného bychom od nich čekali, že? Snad ne ochranu našeho zdraví a bezpečný provoz na silnicích?

Osobní stránka Jana Handla




Další články tohoto autora:
Jan Handl

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku