Neviditelný pes  |  Zvířetník  |  Ekonomika  |  Věda  |  SciFi Čtvrtek 21.4.2005
Svátek má Alexandra
  Výběr z vydání
 >ÚSTAVA: O pravomocích prezidenta republiky
 >USA: Budování státu po texasku
 >EVROPA: Evropská ústava a mezinárodní sport
 >POLITIKA: Zieleniecovo eSeNKáčko podnikne skok smrti
 >RODINA A PŘÁTELÉ: Dnes se jede Prahou na kole
 >ŠAMANOVO DOUPĚ: Policejní past na trouby
 >PRÁVO: Co Čech, to - už ne muzikant, ale kriminálník
 >ŠKOLSTVÍ: Na státní maturity se vyplýtvalo přes 100 milionů korun!
 >PSÍ PŘÍHODY: Zase mi sklaplo
 >ZVĚROKRUH: Býk
 >HISTORIE: Němá barikáda
 >POČÍTAČE: 3D anatomie létajících strojů na vašem monitoru
 >MEJLEM: Reforma voleb a referend
 >EKONOMIKA: Trhy se vzpamatovávají z propadu
 >PENÍZE.CZ: Bankovní účty pro svobodná povolání: prestiž a účel

 >>> HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost  >>  Doprava  
 
21.4. ŠAMANOVO DOUPĚ: Policejní past na trouby
Jan Kovanic

zákaz B11

Troubou je ten, kdo vjíždí do Prahy automobilem. No, třeba není trouba, třeba jen někoho veze do nemocnice. Třeba do nemocnice fakultní v ulici U nemocnice. Je tam taková značková past. Jedete z Karlova náměstí, odbočíte doprava do nemocnice, vyložíte pacienta, vyjedete ven, zabočíte doprava, na druhou stranu, než jste přijeli, a za chvíli vás již staví policejní patrola. Profesionálně, korektně. "Pane řidiči..." atd.

Pan řidič většinou neví. U výjezdu z nemocnice není umístěn zákaz odbočení vpravo. Pan řidič přehlédl, že je tam v úrovni výjezdu značka B11 - "Zákaz vjezdu všech motorových vozidel". Krom autobusů městské hromadné. Pan řidič ten zákaz někdy nevidí ani když jede rovně ulicí U nemocnice. U vjezdu z Karláku nic nenasvědčuje, že by tato ulice měla končit jako slepá. Zákaz další jízdy se totiž objevuje asi až po sto metrech - někdy je kryt i autobusem hromadné městské dopravy, stojícím na zastávce. Pokud řídíte autobus nehromadné zájezdové dopravy, nemáte šanci otočit. No a kousek dál, na další téčkové křižovatce s ulicí Pod Větrovem (do které je vjezd dovolen vozidlům nad 6 tun, značka B13, aspoň ve směru od Botanické zahrady), no tam, u patologie, číhají už policajti: "Guten tag..."

Jindy zákaz ani nezaznamenáte, protože nepředpokládáte, že by uprostřed bloku byl změněn charater ulice. A také vidíte, že tam jsou zaparkovaná auta a vidíte jet auta z protisměru. Neboť z protisměru, na křižovatce ulic U Nemocnice a Lípová, je zákaz pouze pro vjezd nákladních automobilů (značka B4).

Jeden prostor, dvě ulice, které jsou ze tří stran obklopeny třemi různými značkami! Koho by to nespletlo, viďte.

Tuto past velmi dobře znají policajti - republikoví i městští. A tak, když potřebují vylepšit skóre, zaparkují svůj hlídací vůz a dají se do své těžké a nevděčné práce. Ale tohle přece, páni policajti, není primárně vaše práce! Výsledkem vaší práce by měla být bezpečná ulice!!! A když jsou někde schválně vyznačené pastě, které tak důvěrně znáte, tak vy nemáte buzerovat spletené motoristy, ale jít na magistrát a říci: "Hele, v ulici U nemocncie je past, udělejte tam pořádně dopravní značení!" Neboť ledabyle a opakuji schválně nesrozumitelné značení našich ulic je nebezpečné! Dalo by se kvalifikovat i jako "všeobecné ohrožení".

A neříkejte, že o té pasti nevíte, když jste tam skoro co den zašití - Kryštof Nekryštof.

Před nedávnem jsem opět touto ulicí šel, a všiml si, že se tam cosi dělo se značkami. I potěšil jsem se, že někdo se konečně chytil za nos a napravil ony zrady. Omyl! To se jen dávaly nové značky ohledně parkování. A na křižovatku u patologie, směrem na Karlák, dali tedy značku novou: B32 "Jiný zákaz". Jiným zákazem jest "Průjezd zakázán", čili řidič nesmí projet takto označeným úsekem, aniž by jízdu přerušil, například za účelem naložení nebo složení nákladu. A to jsem zvědav, kdy začnou policajti vybírat pokuty i ve druhém směru, než obvykle, neboť tato značka je jako třetí v pořadí ve výši asi 3 metry a chytře skryta za akátem. Toto je tedy nová past a další indicie toho, že jde o schválný naschvál! Neboť místo, aby se nepřehledná situace vylepšila, ještě více se zkurvila. A neříkejte furt, že to nevíte, magistrátní úředníci - však musel být na dopravní značení vypracován nějaký projekt, ne? Že jste chtěli "zklidnit oblast"? Ale jémináčku - na to stačí ze všech stran značka B1 - "Zákaz vjezdu všech vozidel v obou směrech" s dodatkovou tabulkou "Vjezd pro dopravní obsluhu povolen".

Takových pastí jsou nejen v Praze, ale i v dalších našich městech, přehršle. Mnoho z vás je jistě zná a mnozí jste se stali jejich trpnými obětmi. A opakuji a tvrdím, že jsou vyráběny schválně. Ta U nemocnice určitě. Neboť, jak mi pravil pamětník, který zde poblíž pracoval:

"Ale tam dávají policajti tyhle pokuty už desítky let!"

A budou dávat furt, protože jsme troubové, když trpíme tento teror, jímž na nás útočí magistráty ve zločinném spolčení s policií. Ale každý z nás raději zaplatí mlčky pokutu, než by se marně hádal v nějakém řízení, že vůl je magistrát, který dává blbě dopravní značky a vůl je policajt, když nedozírá na pořádek - ale na nepořádek.

Za zúmyslně zločinně umístěné značky se pokuty platit bez boje nemají. Ale kdo na to má nervy, že, jít se hádat na úřad. Mimochodem, ten pán, co dneska půl hodiny po poledni špatně zaparkoval na Václaváku na zákazu před přechodem pro chodce v zelené Felícii přímo před dvěma policajtama, tak ten neplatil - měl nějakou průkazku, že jako asi může stát, kde chce. A nakonec - ti policajti, co ulicí U nemocnice projíždějí bez houkačky a tedy proti předpisům, si taky pokuty nedávají.

Abyste věděli - mě to nepotrefilo. U nemocnice jsem neplatil - chodím tudy pěšky. Jen vždycky lituju chudáky řidiče nevinný. A stydím se před cizozemními turisty. Ti byli varováni, že u nás podvádějí taxikáři. Ale zatím netušili, že podvádějí i policajti...

Ale v Rumunsku je to prej horší. Zatím.

Psáno v Praze dne 20. dubna 2005, třetí den akce X

Padající větveDalší články tohoto autora:
Jan Kovanic

Počet přístupů na stránku:

Komentáře ke článku