NEVIDITELNÝ PES    //   EUROPE'S   //    ZVÍŘETNÍK   //    BYDLENÍ   //    EKONOMIKA   //    VĚDA   //    SCI-FI   //    SWNET
  
Úterý 11.7.2000
Svátek má Olga

 Rubriky:
Svět
Austrálie
USA
Německo
Ukrajina
Kanada
Nikaragua
Holandsko
Politický cirkus
Rodina a přátelé
Bartovy příhody
Zábava
Kultura
Společnost
Politika
Šamanovo doupě
Mrožoviny
Litery
Slovenská kronika
Stručně
Kronika dne

TOP 50, TOP 100
Archiv vydání
Stálice


 Výběr z vydání:

Pes CLASSIC 11.7.2000

BUZKOVÁ: Kdo tedy zdržoval stavbu elektrárny

ENERGETIKA: Zlá a hodná radioaktivita existují

CHTIP: Seskok padákem

LITERY: Andělské nokturno (scénář pro skrytou kameru)

INTERNET: Budoucnost internetové novinařiny

ŠAMANOVO DOUPĚ: Jak se stát podvodníkem

MINIZPRÁVY z Holandska

RODINA A PŘÁTELÉ: Satisfakce po letech

PSÍ PŘÍHODY: Jak jsem fotil nepřátelského psa

TEMELÍN: Neuvěřitelné - z ekologisty se stal táta horníků!

SLOVENSKO : Kolem prezidenta vyplouvá řezničina

ARCHITEKTURA: Odřená kolena Starých Střešovic

GALERIE: Obrazy jsou dobré akorát k tomu, aby se za nimi držely štěnice (Jaroslav Róna - malíř a sochař).

ŽANTOVSKÝ: S odskokem do Karlových Var na festival

 Hledání:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět >> Holandsko

11.7. MINIZPRÁVY z Holandska
Darja Alsterová
Maxima v Praze
Asi si říkáte: jaká, která a čí Maxima? Nuže: Maxima Zorreguieta (vysl. Zoregjéta), slečna z Argentiny, skoro-snoubenka korunního prince Willema Alexandra Oranžského, budoucí královna holandská... Takže tato dáma byla jednou holandskou turistkou přistižena, ana se romanticky prochází se svým princem po parku v Praze. Ona turistka tedy prvně nafilmovala pár na video a potom co nejrychleji zavolala do redakce drbařského časopisu Privé a ohlásila, co viděla. Načež redakce poslala ještě tentýž večer (údajně 30.6) do Prahy letadlem jednu zpravodajku a dva fotografy a ti Maximu s princem opravdu brzy nalezli, vyfotografovali a Maximu dokonce itervjůovali... vše potajmu. Vyčíhli si, kdy si princ "odskočí" na okamžik letadlem do Holandska, aby byl přítomen u fotbalové finále ME mezi Francií a Itálií a Maxima zůstane v Praze sama a vydá se na procházku. Reportérka, věda, že Maxima nesmí mluvit s novináři, se vydala za turistku, oslovila dívku anglicky a zeptala se jí na cestu. Maxima přívětivě vysvětlovala... A jak že se líbí Maximě Praha, zvídala "turistka". Že prý moc. Maxima: "Jsem tady už potřetí, Praha je jedno z nejkrásnějších měst na světě, mám ji moc ráda. Skvěle se tu nakupuje, zvláště sklo a křišťál - je krásný a levný, už jsem si s maminkou hodně nakoupila. Jenom škoda, že je tu tolik turistů, Čechy tu skoro nenajdete..."
Tak to si nás Maxima definitivně koupila, nemyslíte?
Fotky Maxima (1)
(Toto je stránka jedenáctileté Britt - já ji neznám, ale musí to být pravý whizzkid...)
Fotky Maxima (2)

Oceanium
Rotterdamská zoo Diergaarde Blijdorp otevřela minulý týden nové obří akvárium: Oceanium. Pod bazénem se třemi milióny litry vody a s nerůznějšími mořskými živočichy vede 26 metrů dlouhý, skleněný tunel - takže návštěvník má dojem, že je obklopen mořem ze všech stran. Nad hlavou se Vám vznáší mořské bestie, jako žraloci a rejnoci - ve tvaru obrovských kosočtverců. Procházeje tunelem, děláte jakoby dobrodružnou výpravu podél světových moří - od západu na východ a od severu na jih. Výstavba stála 68 miliónů guldenů, ale za to také něco máte!

Kornoutek Frank de Boer
Jeden zrmrzlinář z Amsterodamu vymyslel pro svoje zákazníky novou specialitu: kornoutek Frank de Boer. Frank de Boer? No to je přece ten holandský fotbalík, který kope všechny penalty vedle... (kromě samozřejmě té při ME proti Česku). Ta specialita tedy spočívá v tom, že když zmrzlinář klade kouličky zmrzliny na kornoutek, tak záměrně hodí jednu vedle. Za tak exkluzivní kreaci zákazník musí ovšem náležitě zaplatit... Že by se pamlsek stal hit léta? Nevím, nevím - troufám si o tom pochybovat.

Darja Alsterová
Další články tohoto autora:
Darja Alsterová

Komentáře ke článku

Počet přístupů na stránku: