Pondělí 26.11.2001
Svátek má Artur

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

MROŽOVINY: Přistěhovalci před branami

PRAVDA O SCHUSTEROVI : Jak se na cizí účet stát otcem vlasti

TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo

POLITIKA: Proč byli opomenuti studenti z roku 1948?

MEJLEM: Ohlasy a komentáře

RODINA A PŘÁTELÉ: Dvakrát do kina ve dvou dnech

PSÍ PŘÍHODY: Za tohle můžou kočky

MÉDIA: Recenze knihy o české politice - Tíha olova

ZDRAVÍ: Sexuální život slavných – Oscar Wilde

POLITIKA: O sociální politice, o vymahatelnosti práva

PENÍZE: Jak přijít o doménu

ZDRAVOTNICTVÍ: Naléhavý výzkumný úkol

ZE ŽIVOTA: Lípa.

MEJLEM: Čtenáři píší své názory

MEDICÍNA: Vzdělané ženy a PET
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Společnost

26.11. MEJLEM: Ohlasy a komentáře
čtenáři

Názor na pořad TV


26.11. ZDRAVOTNICTVÍ: Naléhavý výzkumný úkol
Chechtavej tygr
Žádost ministra zdravotnictví, adresovaná... právě Vám!

24.11. VYJÁDŘENÍ K ČLÁNKU: Pozor na AAA Auto Praha - (Ne)Důvěřujte profesionálům
Kateřina Poulíčková
V srpnu letošního roku autor výše uvedeného článku uzavřel leasingovou smlouvu se společností CCB-Leasing , a to ohledně automobilu Mitsubishi Pajero Sport v nákupní ceně 679 tisíc Kč. Prodávajícím tohoto automobilu byla společnost AUTOMOBILE GROUP - AAA Auto Praha.

Pojďme se podívat také na názor druhé strany, a to prodávajícího.24.11. PRAHA: Po stopě zlého činu
Jiří Wagner
Minulý pátek mi moje dcera prozradila, že s fasádou jedné budovy v centru Prahy, se stalo něco velmi, velmi ošklivého. Vydal jsem se na pochůzku a zjistil jsem, že v Praze se děje mnoho špatností, ale jen jedna je skutečně nebetyčná...

23.11. BURIANOVO KAFE: Není to jejich
Jan Burian

(Burianova stránka)
Co se změnilo za posledních deset let? Malá osobní konfrontace - Jan Burian komentuje své přesně deset let staré fejetony.


23.11. EKOLOGIE: PVC a (ne)zodpovědní poslanci.
Milan Nachtigal
Deník Právo otiskl 16. 11. 2001 článek „PVC a zapomnětliví poslanci“ autora Jana Kellera. Jak lze zjistit ze závěru článku, autor je sociolog, pravděpodobně odborník v oblasti společenských věd. V souvislosti s tím nelze nevzpomenout českého přísloví o ševci a kopytu. Protože pouze člověk neznalý problematiky výroby, zpracování a likvidace odpadů z plastů je schopen na tak malém prostoru nahromadit tolik polopravd a omylů.

23.11. VĚDA: Podepiš se krví aneb DNA v pořadači.
Jaroslav Mácha
Nová technologie...Žádné zkumavky, mrazák, centrifuga, roztoky, nálepky a pipety. Vzorky DNA vydrží léta, zatím je vyzkoušeno 11 roků...

22.11. MÉDIA: Kauza Železný a její vize
Květoslav Vícha
Případ generálního ředitele TV Nova - Vladimíra Železného - má stále hodně nejasností. Jak tato kauza dopadne? Pokusil jsem se o několik vizí. V každém případě - přehnaný vstup politiků do kauzy je nebezpečný, neboť znamená ovlivňování nezávislosti policie a soudů.

22.11. SVĚT: Cimrman v Krakově
pan
Všechno je někdy poprvé. K dobytí severního pólu nebo k pokoření himalájského štítu by se dal přirovnat příjezd pražského Divadla Járy Cimrmana do polského Krakova. Tamní diváci se mohli poprvé seznámit s českými interprety umění tohoto našeho národního hrdiny. Už pět let jim sice informace o českém géniovi předávají herci z Teatru Tradycyjneho, který hraje hry autorské trojice Svěrák-Smoljak-Cimrman v polštině, ale minulý týden poprvé z jeviště divadla zazněla v češtině.

22.11. ZDRAVÍ: Aspergerův syndrom a internet

Aspergerův syndrom je pervazivní postižení ( zasahuje celou osobnost ) na autistickém spektru. Ročně se rodí v ČR okolo 200 dětí s tímto postižením. Vývoj intelektu u těchto dětí ovšem nebývá postižen a mnohé děti jsou velmi nadané. Závažné problémy ovšem nastávají v chápání sociálních situací. Vytvářejí byť rozptýlenou, latentní, velmi křehkou, ale zajímavou kulturu. Internet jim může pomoci.

22.11. PRÁVO: Nicotný případ, který (ne)vyšel
Irena Válová
"Nemůže být svoboda tisku tam, kde novináři existují v podmínkách korupce, chudoby a strachu," tak zní motto Mezinárodní federace novinářů určené jejím pěti stům tisícům členů - profesionálních novinářů na celém světě.

21.11. POLITIKA: Symbolem arogance není Klaus, ale komunisté!
Jiří Wagner
Symbolem arogance jsou komunisté - arogance možná latentní, o to však nebezpečnější. Stačí uvést jen dva příklady z poslední doby - stíhání faráře Protivínského a zamítnutí žaloby na předsedu KSČM Grebeníčka.

21.11. POLITIKA: Volební preference politických stran CVVM
Adéla Seidlová
Vedoucí CVVM vysvětluje metodiku, jak se zjišťují preference politických stran

21.11. SPOLEČNOST: Dívčí válka
Benjamin Kuras
Tak už je konečně nejvyšší čas, aby ženské převzaly vládu nad světem, než jej mužští roztřískají na cimprcampr. A nejvyšší čas, to znamená opravdu nejvyšší čas, ne v hodině jedenácté, ale pár vteřin před dvanáctou, moc víc nám nezbývá.

20.11. TEMELÍN Technika kontra etika
Jiří Tyc
Dalším z příkladů, kde se potkává technika s etikou, je jaderná energetika. Některé země se rozhodly pro využití jaderné energetiky, jiné naopak. Rozhodnutí Rakouska na jedné straně a například Francie na straně druhé je naprosto rozdílné. Nedá se ale říct, které rozhodnutí je z hlediska etiky správnější, soudí autor.

20.11. KURSK: Pojďme si probrat všechna Co když to bylo takhle
19.11. ZAMYŠLENÍ: K 17. Listopadu 2001
19.11. CO KDYŽ TO BYLO TAKHLE: Havárie ponorky Kursk
19.11. SVĚT: Pákistánská domácnost
17.11. ŠKOLSTVÍ: Úvaha na téma financování vysokých škol
16.11. BURIANOVO KAFE: Moje sametová revoluce
16.11. ZAMYŠLENÍ: Politika kvality místo politiky rivality...
16.11. FAKTA: Jak dopadl rozsudek?
15.11. ZAJÍMAVOSTI: Střípky z Ameriky
15.11. EKO: Jak zchladit vášně kolem globálního oteplování?
15.11. MEJLEM: Ohlasy a názory čtenářů
15.11. ZE ŽIVOTA: (Ne)Důvěřujte profesionálům!
15.11. MEDIA: Nechejme bulvár žít, aneb s čím kdo zachází...
15.11. EKO: Ještě ke sporu o vleky na Ovčárně
14.11. TÉMA: Chtějí naše školy produkovat mnohoučené hlupáky? (2)
14.11. ZE ŽIVOTA: Esej o reklamě
14.11. PRAHA: Staré myšlení na Starém městě.
14.11. SPOLEČNOST: Svět bez mužů
13.11. FLASH: Letecké neštěstí v New York City.
13.11. TÉMA: Chtějí naše školy produkovat mnohoučené hlupáky? (1)