Pondělí 26.11.2001
Svátek má Artur

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

MROŽOVINY: Přistěhovalci před branami

PRAVDA O SCHUSTEROVI : Jak se na cizí účet stát otcem vlasti

TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo

POLITIKA: Proč byli opomenuti studenti z roku 1948?

MEJLEM: Ohlasy a komentáře

RODINA A PŘÁTELÉ: Dvakrát do kina ve dvou dnech

PSÍ PŘÍHODY: Za tohle můžou kočky

MÉDIA: Recenze knihy o české politice - Tíha olova

ZDRAVÍ: Sexuální život slavných – Oscar Wilde

POLITIKA: O sociální politice, o vymahatelnosti práva

PENÍZE: Jak přijít o doménu

ZDRAVOTNICTVÍ: Naléhavý výzkumný úkol

ZE ŽIVOTA: Lípa.

MEJLEM: Čtenáři píší své názory

MEDICÍNA: Vzdělané ženy a PET
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Kultura

24.11. PRAHA: Po stopě zlého činu
Jiří Wagner
Minulý pátek mi moje dcera prozradila, že s fasádou jedné budovy v centru Prahy, se stalo něco velmi, velmi ošklivého. Vydal jsem se na pochůzku a zjistil jsem, že v Praze se děje mnoho špatností, ale jen jedna je skutečně nebetyčná...

22.11. HUDEBNÍ RECENZE: Reedice Bastardů
Petr Holeček
Jen málo kapel může být považováno za tak důležité pro vývoj speed metalu jako angličtí Motörhead. Tahle metalová stálice má své jméno, styl a kdekdo jí miluje. Víte, když hodně skupin, které se dostaly na svět jako Motörhead, sešlo ze své cesty a začalo produkovat hudbu, která se líbí dnešním mladým lidem...

21.11. SOUTĚŽ: O vstupenky na koncert Vanessy Mae
(JITA)
Máme pro vás dárek - soutěž. Pragokoncert věnoval do této soutěže Neviditelného psa třikrát po dvou vstupenkách.
Takže tuto a příští středu budete moci soutěžit o dva lístky na koncert Vanessy Mae, který se koná 5.12. 2001 v pražské Paegas Areně.


20.11. ARCHITEKTURA: Bomba v Liberci!
Zdeněk Lukeš
Tentokrát místo tradičního dílu jen srdečné pozvání na netradiční výstavu studentů Fakulty architektury Technické univerzity v Liberci. Tuto středu v 17 hodin ji v Malé galerii (býv. Fotogalerie) v Jablonecké ul. 5 zahájí známý teoretik Doc. Rostislav Švácha. Výstava potrvá do 8. prosince.

19.11. NOVÁ KNIHA: Utřete tělesné šťávy

Do popravy a do té druhé, radostnější události, zbývaly zhruba dva týdny. Už jsem se nechtěla s Azou vidět. Stále více jsem si připadala jako člen popravčí čety. Naštěstí amatéry nebrali.
(Petra Procházková: Poprava - věc veřejná)


16.11. UMĚNÍ: Jak jsem (znovu) potkal miminka
Jiří Wagner
Miminka Davida Černého jsou opět na žižkovském vysílači. Tak dlouho jsem si po jejich demontáži zvykal na jediného sirotečka, který tam zůstal, že mě pohled na věž hemžící se černými tělíčky opět naplnil radostí.

14.11. LITERATURA: Osm (zcela subjektivních) tipů pro nakladatele
Jiří Pehe
Pokud by autor této stati mohl mít jakýkoliv vliv na to, kterých, řekněme osm zahraničních děl by se mělo na knižních pultech v českých překladech objevit co nejdříve, doporučil by čtyři díla krásné literatury (tři z nich z velmi nedávné doby) a čtyři (dnes již většinou klasická) díla politologická.

14.11. SOUTĚŽ: O vstupenky na koncert Vanessy Mae
(JITA)

Máme pro vás dárek - soutěž. Pragokoncert věnoval do této soutěže Neviditelného psa třikrát po dvou vstupenkách.
Takže po tři středy budete moci soutěžit o dva lístky na koncert Vanessy Mae, který se koná 5.12. 2001 v pražské Paegas Areně.


13.11. ROZHOVOR: S tvůrcem očekávaného dokumentu KOCOVINA
Martin Škapík
Rád bych čtenáře Neviditelného Psa pozval na čtvrtek 15.listopadu k druhému programu ČT, kde bude ve 21. 50 promítánt unikátní dokument Sametová Kocovina. Natočil jej pan Robert Buchar (na fotografii), vedoucí katedry a profesor kinematografie na Columbia College v Chicagu, spolu s Davidem Smithem jeho někdejším studentem. Tento dokument je výpovědí známých filmových tvůrců, nejen o postavení filmu před a po listopadu, ale v mnohém, často velmi kriticky, posuzuje staronovou dobu v níž žijeme. Více v exklusivním rozhovoru pro Neviditelného Psa…

13.11. UMÉNÍ: Výtvarný šperk - Jaroslav Kodejš
Daniela Krechlová
V loňském roce na jaře vystavoval Jaroslav Kodejš kolekci šperků v galerii U prstenu v Jilské ulici, letos předvedl své práce v nedaleké komorní galerii Kout v ulici Řeťezové. Patří k autorům jejichž tvorba představuje harmonický celek a je nepochybným faktem, že by si zasloužil skutečnou retrospektivní výstavu.

13.11. ARCHITEKTURA: Šikova kontextuální architektura
Zdeněk Lukeš
Ve Veletržním paláci v Praze přednášel profesor Miroslav Šik - známý švýcarský architekt českého původu, který před lety učil dva roky na fakultě architektury ČVUT. Tehdy - v polovině 90. let - ovlivnil svou tvorbou a nekonvečním myšlením řadu studentů - byla to taková nová vlna, která se přivalila na naši poněkud fádní scénu. Šikovci pak i po odchodu svého guru zůstali sví a dosáhli řady úspěchů v architektonických soutěžích i v realizacích.

13.11. HUDEBNÍ RECENZE: Fontanela
Tadeáš Haager
Nové album Načevy je zatím asi nejupřímnější výpovědí. Po předchozích deskách, které byly vždy nadšeně přijaty kritikou, ale už poněkud rozpačitě posluchačskou obcí, přichází zpěvačka s bulharskými kořeny s něčím, co oba tábory zaručeně sjednotí.

12.11. SAKRYŠ: Pojďme dělat křupy křup!
Petr Holeček
Viděli jste někdy multiplex, též zvaný multikino? Obyvatelé těch bohatších částí zeměkoule tu sedí v řadě a konzumují širokou nabídku filmů, které jim projíždějí před očima jako na běžícím pásu. Stačí si jen vybrat.

12.11. INFO: Vanessa Mae 5.prosince v Paegas Areně

Krásná houslistka přijíždí do Prahy. Pragokoncert společně s Neviditelným psem připravil pro vás soutěž o lístky na její koncert.


9.11. HUDEBNÍ RECENZE: Máte také chuť?
Petr Holeček
Vždycky mě potěší, když slyším slovenštinu. V případě slovenské skupiny Desmod z Nitry platí tohle tvrzení dvojnásob. Ne že bych neměl rád mateřský jazyk, mám dokonce rád i ten svůj vlastní, ale podle mě má slovenština něco do sebe. Je taková měkoučká, samé háčky, čárky, hlasivky se můžou upotit. Přitom ale (když sama chce), dokáže být pěkně důrazná a úderná. Stejně jako Desmod. Mimochodem, pátral jsem po původu tohoto názvu, ale nikde nic. Připomíná mi to jméno nějakého oblbovacího prášku pro duševně choré. Není to náhodou sama deska? Ne, to by bylo silné tvrzení. Mám chuť... je nadupaná samou legrací, i když... to přece také není duševní chorobě tak vzdálené.

8.11. AKCE: pohádka mládí se vrací - křtiny nové knihy se starými dobrými kusy
6.11. ARCHITEKTURA: Skončila výstava 10 století architektury
5.11. FOTOREPORTÁŽ: Z pánských toalet aneb návštěva křtu jedné knihy
2.11. ARCHITEKTURA: Mrakodrapy na Pankráci: a proč ne?
2.11. KNIHA:Temný eros
1.11. RECENZE: Cílek, Oprátka za osm mrtvých
30.10. ARCHITEKTURA: Znovu tunely na Smíchově a Mrakodrapy na Pankráci
29.10. OSOBNOST: Zemřel režisér Jaromil Jireš
29.10. HUDEBNÍ RECENZE: Shoot to ill !
29.10. LIDÉ: kosmonauti v planetáriu
25.10. FILM: Planeta opic
25.10. PŘEDSTAVUJEME: Jižní Pól
23.10. ROCKPES: Opožděné uznání
23.10. ISLANDSKÁ KULTURA: SIGUR RÓS
19.10. VÝTVARNO: Trh s uměním
18.10. ŠAMANOVO DOUPĚ: Měsíční prach
16.10. ARCHITEKTURA: Proměny Pražského hradu II
10.10. UMĚNÍ V SÍTI: Rád bych

9.10. ARCHITEKTURA: Pražský hrad - změny v roce 2001
6.10. TIP: hádejte, kde je hrad Karlskrone?