Pondělí 11.2.2002
Svátek má Božena

 Hledání:
 


 
 Výběr z vydání:

MROŽOVINY: Gordický uzel Benešových dekretů

POLITIKA: Referendum, imunita a "nezávislé" osobnosti za US

TÝDEN POD PSA: Co se semlelo, umlelo a podemlelo

POLITIKA: Sociální návyky a důchodová reforma

RODINA A PŘÁTELÉ: Jarní úklid

PSÍ PŘÍHODY: Dáma s kýblem v akci

PRAHA: Masopust aneb Nad Žižkovem slunce nezhasíná

AKTUALITA: Malé politické zemětřesení v Holandsku.

POLITIKA: To sladké slovo imunita

PŘÍRODA A ZDRAVÍ: Volíme přírodní léčbu - AKNÉ (16)

MATEMATIKA: Výukový systém na webu

SKRBLÍK: Životní pojištění - ušetřete až 12 000 Kč

ESEJ O KNIZE: Emoce... ty naše mršky jedny!(část 1.)

ZDRAVÍ: Odběry tkání (2)

PŘÍRODA: Zvířecí poradna na serveru Českého rozhlasu
 Rubriky:
 HLAVNÍ STRÁNKA  >>  Svět  >>  USA

9.2. CESTY: Trak, já a Amerika (18)
Michal Málek
Tak teď přemýšlím kdeže jsem to vlastně minule přestal. Jo, u nově kariéry. Pat Phillips a jeho company mně potřebovali čím dál tím míň, některé týdny vůbec ne. Kopecky bus, to byly hlavně jízdy po městě a do Los Angeles, nejvíc s Mormony do jejich chrámu. A hlavně čekání. Odvezl jsem někam lidi a čekal. Vytáhl knihu a četl si, vytáhl televizi a díval se na něco, to je jedno na co, hlavně zabít čas. Náš podnik skomíral, neměli jsme pořádné = pěkné autobusy a na to se moc dbá. Nový autobus MCI americké výroby stojí v základní výbavě přes 200.000 dolarů. Podnik musí mít opravdu jistotu, že se vynaložené peníze vrátí a tu u Kopeckých neměli. Tak k mým dvěma zaměstnáním přibylo třetí, podpora v nezaměstnanosti. Kvalifikoval jsem se, protože pro mě podnik neměl dost práce.

8.2. INTERNET:Polovina Američanů na Internetu.
Dušan Neumann
Výsledky průzkumu Ministerstva obchodu ukazují, že 54% Američanů je na netu.

2.2. CESTY: Trak, já a Amerika (17)
Michal Málek
Každý stát má svou státní silniční policii vždy v černých autech, ti ovšem nejezdí po celém státě ale mají svá území působnosti. Potom má každá county (okres?) svou policii (ve slangu county-mounty). Ti mají jinak barevná auta a většinou, pokud zrovna jejich město nutně nepotřebuje peníze, nejsou na dálnicích nebezpeční. Zato když z ní sjedete je třeba se mít na pozoru. Je mnoho malých městeček, jejichž rozpočet stojí na vybraných pokutách a bez toho by neměl starosta a šerif na výplatu. To se potom nainstaluje "speed trap" (rychlostní past?), na místo kde by to nikdo nečekal se dá naprosto nelogická značka snížení rychlosti a už se vybírá. Ale to znáte z domova. Až na to, že tady to všichni místní vědí, protože ta past je tam roky, truckers si to řeknou po rádiu (někdo toho policajta vždycky uvidí) a patří ke vzdělání takovou past poznat. Takže to odnesou turisti a těm to patří.

30.1. ZAJATCI : Pohled z druhého břehu Atlantiku
Dušan Neumann
Navzdory protestům k nimž se připojila nyní i Saudská Arabie, zůstavá americká vláda neoblomná. Vězni na Guantanámo nejsou válečnými zajatci

27.1. ZAJATCI: O čem je vlastne spor?
Dušan Neumann
Je to bohužel už taková lidská vlastnost, že si lidé nejdříve utvoří názor, pak vyhledají fakta, která ho podporují a hádku s jedinci odlišného názoru vydávají za diskusi.Něco podobného teď probíhá okolo Američany zajatých talibánců.

26.1. CESTY: Trak, já a Amerika (16)
Michal Málek
Tak jsem dostal mail, abych napsal něco o truckstopech. Uvědomil jsem si, že tady vlastně píšu úplně samozřejmě o věcech, které tam doma neznáte a nemůžete znát. To, co jsem loni v létě viděl na cestě z Čech přes Rakousko do Italie a kde kamiony stály přes noc bych nazval rest areou, truckstop je něco dovela jiného.

24.1. ZAJATCI : Jak je to na Guantanamo
Dušan Neumann
V Evropě se zdvihá vlna kritky Spojených států nad podmínkami v jakých jsou drženi talibanští bandité. Je to opravdu tak hrozné?

24.1. MEJLEM: Názory a ohlasy čtenářů
Pavel Vondra
George W. Bush bude mít při příštích prezidentských volbách značné problémy se znovuzvolením. A to i pokud se do historie zapíše jako "Ten, který jednou pro vždy vymýtil terorismus z naší planety" (pěkné indiánské jméno, že?). Jeho protikandidát ho totiž lehce trumfne. Stačí, když voličům dokáže, že zvládne pozřít obyčejný preclík, aniž by při tom omdlel.

23.1. HUDBA: Nostalgie za volantem
Dušan Neumann
Vždycky se dívám s podezřením když někde řekne:"už to není, co to bejvalo", ale občas se přistihnu,že to říkám sám, jako v téhle vzpomínce

19.1. KONGRES: Uvádění informací na pravou míru
Dušan Neumann
Nedalo mi, abych si po přečtení příspěvku Václava klause nenašel příslušné memorandum v archivu amerického Kongresu - a hle, ale srovnejte si to sami

19.1. CESTY: Trak, já a Amerika (15)
Michal Málek
Jinak na tuhle dobu zrovna moc nevzpomínám, byla to prostě práce. Pak přišlo, co jednou přijít muselo. Prezident Reagan podepsal dohodu se SSSR o omezeni řízených střel a protože se téměř všechny vyráběly v San Diegu, znamenalo to omezení provozu a zavírání továren. Lidé neměli peníze a až byly v San Diegu stovky domů, které nikdo nechtěl, přestalo se stavět a přestalo být třeba tolika kanceláří. Náhle jsem zase neměl co dělat. Sice mně tu a tam potřebovali, ale tady neexistuje neco jako překážka v práci z viny organizace, když není co dělat, jsem doma zadarmo.

18.1. MANHATTAN: Práce na odstranění trosek pokračují
Dušan Neumann
Nad zemí už nestojí nic, práce se teď přesunuly do podzemí a na perimetru se už začalo s rekonstrukcí metra.

16.1. NEW YORK: Světové obchodní centrum mohl přežít
Dušan Neumann
Americký expert na stavební izolace dává značný podíl viny na zřícení věží Světového obchodního centra ekologické hysterii.

14.1. AUTOSALON: Je automobilový průmysl v krizi?
Dušan Neumann
Automobilový průmysl byl vždy synonymem amerického hospodářského úspěchu. V současné podobě je však zřejmě na konci cesty a v budoucnosti jej čekají radikální změny.

12.1. CESTY: Trak, já a Amerika (15)
Michal Málek
Myslím, že už jsem vysvětlil jak málo společného má tahle práce s romantikou dálek. Je to hltání mil, kdy mozek jede na volnoběh a mysl je upřena někam úplně jinam. Je po cestě spousta krásných míst, ale zastavit není čas. Obdivovat znovu a znovu to co je vidět ze silnice se nedá. Jsou samozřejmě vyjímky a jednou z nich místo o kterém už jsem se letmo zmínil, Arizonský Flagstaff.

8.1. FUNDAMENTALISMUS: patnáctiletý sebevrah
7.1. SVOBODA PROJEVU: Skljarov doma zpívá jinak.
5.1. CESTY: Trak, já a Amerika (14)
2.1. ZAJÍMAVOSTI: Střípky z Ameriky.
1.1. AMERICKÉ LISTY: Boj o poslední centimetr
29.12. CESTY: Trak, já a Amerika. (13)
29.12. ÚVAHA:Kdo je na řadě?
24.12. ZAJÍMAVOSTI: Střípky z Ameriky, dnes vánoční
22.12. CESTY: Trak, já a Amerika
21.12. TERORIZMUS: Súdánci americké hrozby nechápou
18.12. GONER: Autoři viru polapeni
17.12. DIGITÁLNÍ COPYRIGHT: Spor pokračuje
15.12. CESTY: Trak, já a Amerika.
14.12. LIDÉ: Touha po slávě a smrti
12.12. ZAJÍMAVOSTI: Střípky z Ameriky.
8.12. CESTY: Trak, ja a Amerika 10.
6.12. ZAJÍMAVOSTI: Střípky z Ameriky.
1.12. CESTY: Trak, já a Amerika. (9)
30.11. AMERICKÉ LISTY: Basco je marod
29.11. USA: Střípky z Ameriky