NEVIDITELNÝ PES    //    EUROPE'S    //    ZVÍŘETNÍK    //    BYDLENÍ    //    EKONOMIKA    //    VĚDA    //    SCI-FI    //    SWNET

Pátek 26.5.2000
Svátek má Filip


Vše rozbalit
Celé sbalit

Archiv vydání

 

 HLAVNÍ STRÁNKA

26.5. sci-fi sekce NP: přijďte pobejt!, (pagi)

Dnes otvíráme novou rubriku – nebo, chcete-li, sekci – Neviditelného Psa. Člověk v kontextu neustávající proměny světa způsobené rozvojem vědy a techniky v tom nejširším chápání byl vždycky zajímavým tématem. A tématem širokým – od Asimovových Ocelových jeskyní či Lemových Astronautů přes Bradburyho Marťanské kroniky až po Barbara Conana či Pozemšťana na Marsu – všechna tato díla vyjadřují vztah autora a jeho čtenářů k vědě a technice: nadšené přijímání, zdůrazňování lidského rozměru anebo úplné popírání, vše realizované téměř každým myslitelným způsobem od vynikajících děl přes řemeslo až po všestranný brak (jen se dohodnout, co je co).

Se sci-fi jste se na obrazovkách NP setkávali od samého začátku – Ondřej Neff neskrýval svůj vztah k tomuto tématu, kterému ostatně zasvětil podstatnou část své tvorby, a s ním na stránky NP vstupovali se sci-fi tématy například Slávek Švachouček, Jirka Pavlovský nebo vzácněji i František Novotný. Aston byl ale plně vytížen „politikou, rodinou a psem“, a tak sci-fi mohl věnovat jen tolik pozornosti, kolik mu dovolily ostatní povinnosti.

Když jsme za ním přišli s prosbou o pomoc při vytvoření zpravodajského serveru věnovaného sci-fi, narazili jsme v tom nejlepším slova smyslu: narazili jsme na člověka, který je pořád aspoň jednou nohou ve sci-fi, na člověka, který by rád spustil rubriku věnovanou sci-fi, na člověka, který má víc plánů a možností než času. A tak byla dohoda rychlá: Vlado Ríša, Zdeněk Rampas a já se budeme starat o náplň této rubriky a Ondřej Neff dá k dispozici své zkušenosti a čtenářské i technické zázemí zavedeného serveru NP. Vítáme vás a rádi přijmeme vaše reakce a ještě raději budeme přijímat – a zveřejňovat - vaše příspěvky. Postupem času budeme sci-fi sekci strukturovat podle vašeho čtenářského zájmu i podle aktivit autorů, ale už od počátku se budeme snažit, aby se tu objevovala co nejširší paleta témat. Ubrousek na kolena, příbory do rukou, pečeně i zelenina se nesou – masožravci i vegetaráni, vyberte si svoje a klidně ochutnejte i ze sousedova, neubude!Další články tohoto autora:
(pagi)
Počet přístupů na stránku:
Výběr z vydání

 • sci-fi sekce NP: přijďte pobejt!

 • FANDOM: Černíncon

 • FIAWOL, kouzelné slovo...

 • RECENZE: Joe. R. Lansdale - Bizarníma rukama

 • To letí, to století...

 • SLOVÍČKAŘENÍ: Pokuty

 • POPELNICE: Vládci temnot

 • FILM: Mise na Mars

 • TV3 uvede seriál Babylon 5

 • Na okraj
  Nabídněte si:

  spřátelený český SF&F server www.sci-fi.cz je vynikající naleziště přehledu sci-fi akcí, recenzí, linků na webové galerie a zpráv o dění ve sci-fi.